top of page
  • Krzysztof

Jak urządzić mieszkanie zgodnie z zasadami feng shui?

Zaktualizowano: 18 paź 2023


Kiedy urządzamy mieszkanie, warto kierować się zasadami feng shui. Jest to starożytna praktyka, która zajmuje się planowaniem przestrzeni w taki sposób, aby osiągnęła ona harmonię ze środowiskiem naturalnym. Wedle zasad feng shui, aby w przestrzeni panowała harmonia, musi być ona zaplanowana tak, aby odbywał się w niej swobodny przepływ energii. Co warto wiedzieć, jeśli chcemy urządzić mieszkanie zgodnie z zasadami feng shui?

Harmonijne wnętrze

Kuchnia

To bardzo ważne miejsce w mieszkaniu, gdyż to w niej przygotowujemy wszystkie posiłki – źródło życiowej energii każdego człowieka. Z tego względu warto zadbać, aby była dobrze oświetlona i czysta. Świetnie sprawdzi się kolor biały, beżowy, a także różne odcienie kremowego. Kuchenka nie powinna znajdować się obok lodówki, gdyż urządzenia te symbolizują przeciwstawne sobie żywioły – wodę i ogień. Jeśli w kuchni znajduje się okno, warto zamontować zlew jak najbliżej niego. Kolejną zasadą jest trzymanie noży w zamknięciu, czyli na przykład w szufladach. Niezwykle istotnym elementem jest stół, najlepiej owalny i wykonany z drewna. Krzesła, które będą przy nim stać, powinny być przyjemne i wygodne.

Salon

Salon to pomieszczenie, w którym odpoczywamy, dlatego powinien panować w nim spokojny i przyjemny nastrój. Kanapa może być umieszczona w głębi pokoju, ale w żadnym wypadku naprzeciwko drzwi. Warto zainwestować w wygodne, klasyczne fotele, które pozwolą nam na zrelaksowanie się i wprowadzą w poczucie bezpieczeństwa. Znawcy feng shui zalecają, aby w salonie nie było zbyt ciemno, dlatego można postawić w nim dodatkową lampę podłogową lub powiesić oryginalny kinkiet. Takie oświetlenie daje lekko przygaszone, nastrojowe światło. Poczujemy się o wiele lepiej, gdy na podłodze będzie znajdował się dywan, najlepiej w pobliżu kanapy. Okna należy przyozdobić firankami, które będą przepuszczać trochę światła.

Estetyczny salon

Sypialnia
Aranżacja sypialni w stylu feng shui to dobry wybór dla osób, które chcą stworzyć harmonijne i spokojne miejsce do spania. Zgodnie z tą filozofią, sypialnia powinna być przede wszystkim czysta, uporządkowana i dobrze oświetlona. Kolorystyka powinna być stonowana, najlepiej w odcieniach białego, beżowego, szarego lub zielonego. Meble powinny być wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, a także mieć łagodne, zaokrąglone kształty. Łóżko powinno znajdować się w miejscu, które zapewni dobry widok na drzwi, ale nie powinno być umieszczone wprost przed nimi. Ponadto, w sypialni warto umieścić rośliny, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza, a także lustra, które pomogą rozprzestrzenić światło i stworzyć iluzję większej przestrzeni. Zgodna z zasadami feng shui aranżacja sypialni pozwoli na lepszy sen i odpoczynek, co przyczyni się do poprawy jakości życia.

Łazienka
Według feng shui łazienka to miejsce, w którym możemy oczyszczać swoje ciało i duszę, więc ważne jest, aby była czysta, harmonijna i relaksująca. W feng shui ważne jest także umieszczenie elementów wodnych, które symbolizują bogactwo i dobrobyt. Dlatego w łazience warto umieścić rośliny o miękkich liściach, które pomogą w absorbowaniu nadmiaru wilgoci oraz specjalne filtry lub dyfuzory do usuwania zapachów. Ważne jest również, aby utrzymać łazienkę w porządku i dbać o jej czystość, aby uniknąć nagromadzenia negatywnej energii. Warto unikać ostrych kantów i zamiast nich postawić meble o zaokrąglonych kształtach, co zwiększy harmonię w łazience.

orientalne dodatki3 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page